The Best B140Xtt01.0 of 2025 – Reviews & Buying Guide
2,943 Reviews Scanned
Rank No. #1
LPScreen Replacement for B140XTT01.0 HD 1366x768 14 inch 40 Pins Display Panel
  • Fit for B140XTT01.0 HD 1366x768 14 inch 40 Pins
  • Since the screen is fragile, Professional installation is highly recommended!
  • Package includes Brand NEW LCD screen and 16 in 1 repair tool kit, No extra LCD cable back cover or hinges. Please keep your original parts.
Rank No. #2
B140XTT01 0 LCD 14 Touch 1366X768 Wxga Glare Led 40 Pins Br Glass Only S400 S415 Replacement Parts
Rank No. #3
WTOTK 14" HD LCD Screen On-Cell Touch Digitizer Display Replacement B140XTT01.0
  • Screen size: 14 inch
  • Max Resolution: 1366 x 768
  • Notice: If your laptop screen model is NOT B140XTT01.0, please DON'T buy this item!
Rank No. #4
  • 1. Compatible part number: B140XTT01.0
  • 2. Resolutions: 1366x768
  • 3. Warranty : 3 Months
  • 4. It Will take 3-5 days to you by DHL
Rank No. #5
14.0" B140XTT01.0 Touch LCD Screen Display Panel Glass Replacement for Lenovo S400 S410 S410P S415 (Touchscreen Laptop)
  • No.1, Works for S400 S410 S410P S415
  • No.2, Max. Resolution: 1366*768
  • No.3, Connector: 40 Pins
  • No.4, Please check your screen number before the order.
Rank No. #6
LPScreen Replacement for B140XTT01.0 HW0A HD 1366x768 14 inch 40 Pins Display Panel
  • Fit for B140XTT01.0 HW0A HD 1366x768 14 inch 40 Pins
Rank No. #8
  • 2. Resolutions: 1366x768
  • 3. Warranty : 3 Months
Rank No. #9
WARWOLFTEAM for Lenovo Ideapad S400 Touch Screen for B140XTT01.0 14" LED LCD Matrix Digitizer Replacement
Rank No. #10
HOULISE B140XTT01.0 Replacement for Lenovo Flex 14 S400 S410 S410P S415 LCD Screen 1366x768 14.0 inch 30 Pins 60Hz LED Digitizer Panel (for Non-Touch Screen Only)