20 Best Sldh-12Vdc-1C of 2025 – Romance University
2,157 Reviews Scanned
Rank No. #1
MIDTY 2Pcs/Set SLDH-12VDC-1C High Power Relay Winch Relay NO 80A NC 5pin SPDT Car Vehicle Truck Boat Spotlight Automotive Waterproof
Rank No. #2
DVPARTS 2X High Power Winch Relay SLDH-12VDC-1C 80A NC 5PIN SPDT Split Car Truck Boat Spotlight Changeover Automotive Waterproof Relay
  • Part Number: SLDH-12VDC-1C
  • Waterproof and Dustproof Sealed Type Relay
  • Extended temp.range up to 125℃
  • Warranty: 12 Months
  • High Quality & Good Service
Rank No. #3
4pcs sldh-12vdc-1c Relay sldh-12vdc NO 80A NC 5pin SPDT Split Type car Vehicle Truck Spotlight Relay
  • Part Number: sldh-12vdc-1c
  • relay sldh-12vdc-1c for split car truck boat spotlight conversion automotive waterproof relay
  • relay switch sldh-12vdc-1c specification: current 80A dc12v extended temperature range up to 125°C 5-pin waterproof and dustproof hermetic relay
  • single sldh12vdc1c, high performance, long working life
  • sldh-12vdc-1c relay This is a replacement part, not the original, but it will work well for you
Rank No. #4
2pcs SLDH-12VDC-1C 80A 12V 5pin SPDT High Power Relay Winch Automotive Relay
  • Relay SLDH-12VDC-1C, voltage of 12V,contact load of 80A
  • Rated Current: 80A
  • 5-pins SPDT contact type for versatile applications
  • Coil nominal voltage of 12V for easy operation
  • Package Included:2 x Automotive Car Relay SLDH-12VDC-1C
Rank No. #5
SLDH 12VDC 1C High Power Winch Relay - NO 80A, NC 60A, 5pin SPDT Split Car Truck Boat Spotlight Changeover Automotive Waterproof Relay
  • NO and NC Contacts: This relay features NO (Normally Open) and NC (Normally Closed) contacts, offering versatility in switching applications. The NO contact can handle up to 80A of current, while the NC contact can handle up to 60A, making it suitable for various power requirements.