The Best Td8020Ls Brushless Fan of 2025 – Reviewed and Top Rated
2,895 Reviews Scanned
Rank No. #1
Joshua Adams TD8020LS 8020 12v 0.08A 8CM Silent Cooling Fan
  • Model: TD8020LS
  • Voltage: 12V
  • Current: 0.08A
  • Size: 8020mm/3.1*3.1*0.9inch
Rank No. #2
TD8020LS 12V 0.08A 8CM Water Dispenser Fan 808020MM Silent Fan
  • Product model: TD8020LS
  • Voltage: 12V
  • Current: 0.08A
  • Speed: 2500RPM
  • Volume: 31.6CFM
Rank No. #4
Wathai 80mm x 20mm 8020 12V DC Cooling Fan 2Pin High Preformance Brushless Fan 12 Volt
  • 80mm fan Replacement : Compatible with various devices like rv fridges and cool electronics, coolers, humidors, power supplies, and computer case, providing an easy and perfect fit
  • 12V cooling fan: It is compatible with various devices, including incubator parts, computer cooling fans, rv fridge fan and PC fans. It offers an easy and straightforward replacement option
  • Ease of use: You can DIY cut off the plug and re-solder them. The 2 pin Connecter cannot be adapted to all usage scenarios. Easy installation with minor modifications, making it a straightforward replacement option
  • High Performance: 12 Volt fan operating voltage range of 7 to 13.8V (Exceeding 13.8V affects fan lifespan). Sleeve bearing lasts for 35,000 hrs
  • Compact and Efficient: 80 x 80 x 20 mm (3.15 x 3.15 x 0.79 in.) size with a hole pitch of 71.5 mm (2.8 in.). Rated voltage: 12V DC, Power: 2W, Airflow: 35.4 CFM, Static Pressure: 0.17In H2O, Noise: 26.8dBA, Speed: 2800 RPM
Rank No. #5
GDSTIME 80mm x 20mm 8020 12V DC Brushless PC Case Cooling Fan 2Pin for Computer Desktop Power Supply Mini Fridge
  • Includes a 80mm brushless dc cooling fan, one 80mm metal protective grill, and mounting screw set; one year warranty
  • Operating Voltage Range: 7 to 13.8V (if overtake 13.8V, it also can work. but not safe and seriously affects lifespan of fan.); Sleeve bearing have a lifespan of 35,000 hrs
  • Connector: XH2.54-2Pin; This is a two wire cooling fan; Red wire: (+) ; Black wire: (-); Cable Length: 250mm (9.84 in.)
  • 80 x 80 x 20 mm (3.15 x3.15 x 0.79 in.) | Hole Pitch: 71.5 mm (2.8 in.) | Rated Voltage: 12V DC | Power: 2W | Airflow: 35.4 CFM | Static Pressure: 0.17In H2O | Noise: 26.8dBA | Speed: 2800 RPM